ECODENTA EKSTRA Gaivi drėkinamoji dantų pasta su hialurono rūgštimi ir mėtų aliejumi 100 ml

ECODENTA EKSTRA Gaivi drėkinamoji dantų pasta su hialurono rūgštimi ir mėtų aliejumi 100 ml

Aprašymas


Gaivi drėkinamoji dantų pasta su hialurono rūgštimi ir mėtų aliejumi skirta sveikai burnos gleivinei palaikyti. Tyrimais įrodyta, kad dėl pažangios veikliosios medžiagos hialurono rūgšties veikimo burnos ertmė yra efektyviai drėkinama bei labiau apsaugoma nuo įvairių sudirgimų. Dantų pasta šalina apnašas ir  suteikia ilgalaikį ypatingos gaivos pojūtį. Kalident stiprina dantų emalį ir užpildo jo mikroįtrūkius.

Vaikams iki  6 metų naudoti žirnio dydžio kiekį, stebėti, kad nenurytų. Jeigu vartojami produktai, kurių sudėtyje yra fluorido, pasitarkite su odontologu arba savo gydytoju.

Patikrinta odontologų. 
 

Sudėtis

Aqua*, Hydrated silica*, Glycerin*, Sorbitol*, Calcium Hydroxyapatite*, Sodium Cocoyl Glutamate*, Aroma (Limonene), Titanium Dioxide, Xanthan Gum*, Hydrolyzed Hyaluronic Acid*, Cellulose Gum*, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Mint Oil*, Sodium Benzoate*, Potassium Sorbate*, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin.

* 97% natūralios prigimties komponentų.

Sudėtyje yra 0,25% natrio fluorido (1136 ppm F-).

 

 

PLAČIAU APIE HIALURONO RŪGŠTIES PANAUDOJIMĄ DANTŲ PASTOJE BEI BURNOS PRIEŽIŪRĄ KALBA ŠV. KRISTOFORO ODONTOLOGIJOS KLINIKOS GYDYTOJA-ODONTOLOGĖ OLGA SINIAKOVA:

 

HIALURONO RŪGŠTIS. KAS TAI YRA? KOKIĄ FUNKCIJĄ ATLIEKA BEI KOKIĄ NAUDĄ TEIKIA?

Hialurono rūgštis – tai biopolimeras, priklausantis  glikozaminoglikanams.  Pirmą kartą ji buvo išskirta iš akies stiklakūnio, iš kur ir kilo jos pavadinimas (gr. Hyalos – stiklas). Hialurono rūgštis įeina į jungiamojo, epitelinio nervinio, kremzlinio audinio sudėtį. Ji yra pagrindinis sąnarinio skysčio, atliekančio „biologinio tepalo“ vaidmenį,  komponentas. Kartu su kitomis molekulėmis sudaro agregatus, sugebančius sulaikyti vandenį, o tai  nulemia audinių stangrumą. Be to pastebėta, kad HR pasižymi ir antimikrobinėmis savybėmis. Šios unikalios savybės (gebėjimas sulaikyti vandenį audiniuose tuo palaikant audinių stangrumą, bei antimikrobinis poveikis) sudomino mokslininkus ir leido ją plačiai panaudoti medicinoje bei kosmetologijoje (įeina į kremų, losjonų, lūpdažių sudėtį, naudojama poodinėms injekcijoms, užpildant raukšles). 

 

HIALURONO RŪGŠTIS DANTŲ PASTOJE – AR TAI ĮMANOMA? KOKIĄ FUNKCIJĄ JI ATLIEKA DANTŲ PASTOJE?

Hialurono rūgšties panaudojimas burnos priežiūros priemonėje – naujiena Lietuvoje, tačiau užsienyje ji sėkmingai naudojama  dantų pastos gamyboje. Hialurono rūgštis turi drėkinamąjį, priešuždegiminį poveikį bei didina audinių atsparumą žalingiems išorės faktoriams, ramina sudirgintą odą ir gleivinę. Visos šios savybės yra labai svarbios, norint išlaikyti sveiką burnos ertmės gleivinę. Dantų pastoje esanti hialurono rūgštis yra identiška esančiai žmogaus organizme, todėl ji neturi jokio pašalinio ar toksinio poveikio ir yra saugi. 


KADA GALIMA NAUDOTI DANTŲ PASTĄ SU HIALURONO RŪGŠTIMI? 

Dantų pasta su hialurono rūgštimi ypač rekomenduojame naudoti žmonėms, jaučiantiems sausumą burnoje ir turintiems jautrią burnos gleivinę. Taip pati ji tinka kasdieniam naudojimui suaugusiems, kadangi pasižymi ypatinga gaiva bei palieka malonų švaros jausmą. Kadangi šioje pastoje yra 1136 ppm fluoro, nerekomenduojame jos naudoti vaikams iki 7 metų.


KOKIOS PRIEŽASTYS GALI LEMTI BURNOS GLEIVINĖS IŠSAUSĖJIMĄ?

Burnos sausumą gali nulemti daugelis veiksnių. Dažniausiai sausumas pasireiškia kaip šalutinis vaistų (analgetikų, kraujospūdį mažinančių, antidepresantų, šlapimą varančių, apetitą mažinančių ir kt.) poveikis. Dėl burnos sausumo pablogėja ir gyvenimo kokybė. Atsiranda nemalonus pojūtis burnoje, sunkumas kalbant, valgant, ryjant seiles, pakitęs skonis. Todėl ypatingai svarbi tampa tinkama burnos higiena, nes tokių žmonių dantys labiau pažeidžiami ėduonies. Tokiems pacientams mes rekomenduojame pastą su hialurono rūgštimi. Atlikti tyrimai parodė, kad žmonėms, valantiems dantis dantų pasta su hialuronu, sumažėja sausumo pojūtis. Be to didelis fluoro kiekis padeda sumažinti ėduonies riziką.


KUO FLUORAS SVARBUS DANTŲ PASTOJE? KOKS REKOMENDUOJAMAS FLUORO KIEKIS SUAUGUSIEMS IR VAIKAMS?

Fluoras didina emalio atsparumą rūgštims, susidarančioms burnos ertmėje dėl mikroorganizmų veiklos, skylant angliavandeniams. Jis taip pat dalyvauja remineralizacijos procese, mažina mikroorganizmų fermentinį aktyvumą, trukdo apnašui prisitvirtinti prie danties paviršiaus. Vaikams iki 7 metų skirtose dantų pastose rekomenduojamas fluoro kiekis iki 500 ppm. Suaugusių dantų pastų rekomenduojamas kiekis 1000-1500 ppm. Tačiau jūsų odontologas, atsižvelgdamas į konkrečią dantų būklę, gali rekomenduoti dantų pastą su mažesniu ar didesniu fluoro kiekiu.


KOKIĄ NAUDĄ TEIKIA MĖTŲ ALIEJUS DANTŲ PASTOJE?

Mėtų aliejus padeda kovoti su blogu burnos kvapu. Išsivalius dantis dantų pasta, turinčia savo sudėtyje šio aliejaus, ilgam išlieka gaivos pojūtis burnos ertmėje. 


AR BURNOS PRIEŽIŪRAI UŽTENKA TIK DANTŲ PASTOS? KOKIA YRA BURNOS SKALAVIMO SKYSČIO NAUDA?

Mano praktika rodo, kad, deja, labai gerai dantis išsivalo mažesnioji pacientų dalis. Ir nors visi žino, kaip taisyklingai valyti dantis, apžiūros metu matau sunkiau pasiekiamų dantų vietų, kur lieka minkšto apnašo. Būtent tais atvejais ir padeda burnos ertmės skalavimo skysčiai. Dažniausiai burnos skalavimo skysčiai savo sudėtyje turi fluoro, kuris mažina ėduonies atsiradimo riziką, medžiagų, mažinančių dantų jautrumą, o įvairūs augaliniai komponentai,  bei eteriniai aliejai slopina gleivinės uždegimą, bei padeda išlaikyti gaivų burnos kvapą.